Witamy w "Centrum Komina". Nasza firma wykonuje piękne kominki rustykalne, portalowe, nowoczesne, kaflowe. Ponadto zajmuje się produkcją blatów i parapetów z kamienia naturalnego. Prowadzimy także sprzedaż hurtową i detaliczną wszystkich typów kominów oraz materiałów kominkowych.

Centrum Komina
Daniel Hrehorecki

ul. Osadnicza 35
65-785 Zielona Góra

tel. +48 068 323 71 90
fax +48 068 323 76 60
marketing@centrumkomina.pl

GG | SKYPE


pobierz katalog wkładów 
(PDF 8,4 MB)

   Kominy ceramiczne stosowane są do odprowadzania spalin lub dymu z urządzeń grzewczych każdego typu, czyli z kotłów gazowych, olejowych, węglowych, na drewno oraz kominków. Są znakomitym rozwiązaniem dla każdego inwestora, który musi postawić całkiem nowy komin. Komin ceramiczny ma budowę trójwarstwową. Warstwę wewnętrzną stanowią kwasoodpome i żaroodporne kształtki ceramiczne. Warstwa zewnętrzna to pustaki keramzytowe. Zgodnie ze sztuką kominiarską, każdy odcinek komina, który przebiega na zewnątrz domu lub przez zimne pomieszczenie powinien być izolowany. Do tego celu służą łupki izolacyjne montowane pomiędzy kształtkami ceramicznymi a pustakami keramzytowymi.

   Każdy komin ceramiczny powinien być budowany na specjalnym fundamencie. Najniżej położonym elementem jest odskraplacz ceramiczny, który jest jednak rzadko stosowany z uwagi na mały wpływ skroplin wewnątrz ceramiki. Nad odskraplaczem znajduje się wyczystka ceramiczna z podwójnymi drzwiami ze stali nierdzewnej, dzięki której istnieje możliwość; wybierania sadzy z komina. Ponad wyczystką znajdują się rury ceramiczne oraz trójnik ceramiczny wyjściu pod katem 90 stopni lub 45 stopni (45 stopni jest szczególnie zalecany przy niskich kominach do kominków. Wszystkie elementy ceramiczne łączone są specjalnym kitem. Równolegle z elementami ceramicznymi buduję się warstwę zewnętrzną komina z pustaków keramzytowych, które występują w różnych wariantach (bez lub z kanałem wentyllacyjnym). Komin zwieńczony jest płytą betonową oraz płytą dachową ze stali kwasoodpornej. W przypadku obudowania górnej części komina cegłami istnieje potrzeba zastosowania płyty wspornikowej dla cegieł, która montowana jest między pustakami tuż pod dachem.

   Do urządzeń opalanych olejem lub gazem zalecana jest średnica komina 140 mm, natomiast do urządzeń na drewno, węgiel, miał i do kominków bezwzględnie 200 mm.


Projekt i wykonanie - MediaSoft.net.pl