Elektroniczne sterowanie kominkiem

Elektroniczne sterowanie kominkiem

Elektroniczne sterowanie procesem spalania w kominku, to znakomite rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, które gwarantuje wiele korzyści.
W połączeniu z wysokiej jakości wkładem kominkowym grzewczym lub  piecokominkiem, dysponuje się doskonałym systemem grzewczym.

W szczególności polecamy niemiecki system Ledatronic, który składa się z: jednostki sterującej, osobnego wyświetlacza, czujnika temperatury (element termiczny), sensora drzwi (wyłącznik kontaktowy drzwi) i napędzanej silnikiem przepustnicy doprowadzającej powietrze do spalania. Czujnik temperatury mierzy temperaturę dymu i podaje dalej sygnał do jednostki sterującej. Tam informacje dotyczące temperatury i zmian temperatury są obrabiane i obliczana jest konieczne pozycja położenia przepustnicy doprowadzające powietrze do spalania. Jednostka sterująca podaje odpowiedni impuls do silnika, który ustawia klapę doprowadzającą powietrze do spalania na odpowiednią pozycję, zapewniającą odpowiednią ilość powietrza. Silnik podaje jednocześnie z powrotem aktualne ustawienie do jednostki sterującej, dzięki temu jego funkcja jest stale nadzorowana. Na wyświetlaczu można odczytać tryby pracy, temperaturę dymu oraz inne informacje dotyczące aktualnej sytuacji spalania oraz dotyczące podłączonych urządzeń dodatkowych.
Zasada sterowania opiera się na procesorowo sterowanej obróbce sygnału w oparciu o optymalną krzywą spalania. Charakterystyka ustawienia powietrza do spalania ustawiana jest automatycznie optymalnie, odpowiednio do maksymalnej temperatury dymu i innych regulowanych parametrów.
Zalety LEDATRONIC:
(1) Ekologia – spalanie z małą zawartością substancji szkodliwych, dzięki stałemu dopasowaniu ilości powietrza potrzebnego do spalania. Polepsza się przez to jakość spalin, a przez to środowisko jest jeszcze bardziej chronione. Oprócz tego spalanie i osiągana wydajność są także optymalizowane.
(2) Ekonomia – oszczędność energii. Dzięki zoptymalizowanej wydajności za pomocą LEDATRONIC oraz przez zamykanie dopływu powietrza na końcu spalania zdecydowanie ogranicza się straty w porównaniu do sterowania ręcznego. Zwiększa to wykorzystanie energii i obniża zużycie paliwa.
(3) Komfort i bezpieczeństwo – wszystko steruje się samo Manualne ustawianie doprowadzeniem powietrza spalania zostaje przejęte przez LEDATRONIC, zmniejsza to błędy obsługi i podwyższa jej komfort. Wiele ważnych informacji dotyczących obsługi, temperatury, ale także aktualnego stanu spalania ułatwiają optymalną obsługę paleniska na drewno, a problemy są odpowiednio wcześnie wyświetlane, a nawet sygnalizowany jest czas podkładania. Oczywiście przy braku prądu możliwe jest bezpieczne użytkowanie.
(4) Magistrala BUS (CAN-Bus) Dzięki interfejsowi magistrali BUS można podłączyć dalsze komponenty, takie jak np. stacja LEDATHERM KS03 (z urządzeniami hydraulicznymi) lub przekaźnik (do włączania dalszych komponentów elektrycznych w domu.
(5) Menu w języku polskim.

Click to access the login or register cheese