Dobór optymalnego kamienia lub innego tworzywa na kominek nie jest łatwy, ze względu na niesamowite bogactwo materiałów, które prezentujemy poniżej. Jeżeli nie masz swojego architekta wnętrz, możesz zaufać swojemu instynktowi albo naszym specjalistom z działu projektowego, którzy przygotują Ci wizualizacje kominka w wielu wariantach.

KAMIENIE

MARMURY

Marmury są najbardziej popularnym materiałem naturalnym, wykorzystywanym do produkcji zabudów i okładzin kominkowych. Marmury charakteryzują się pięknymi, rozlanymi nieco, barwami, często urozmaiconymi smugami oraz wstęgami. Nie powinno ich się jednak stosować w obszary ścieralne, ale jako elementy ozdobne kominów sprawdzają się znakomicie. Warto podkreślić, iż dość spora liczba odmian marmurów nadaje się do rzeźbienia, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyprodukować stylowe portale kominkowe. W naszym nowoczesnym zakładzie obróbki kamienia zapewniamy wiele rożnych wykończeń zarówno powierzchni, jak i krawędzi kamieni.

GRANITY

Granity są bardzo twardym materiałem naturalnym, więc można je stosować na przykład na posadzki. Większość granitów posiada głębokie i stabilne kolory, z pojawiającymi się cętkami lub innymi wstawkami. Oprócz kominków, granity nadają się świetnie na blaty, schody i parapety zewnętrzne. W naszym nowoczesnym zakładzie obróbki kamienia zapewniamy wiele rożnych wykończeń zarówno powierzchni, jak i krawędzi kamieni.

TRAWERTYNY

Trawertyny są naturalnym materiałem, który charakteryzuje się dużą ilością dziurek. W związku z tym trawertyny są mało wytrzymałe, choć niezwykle piękne i ciepłe w odbiorze optycznym. Szczególnie pasują do wnętrz stylowych, gdzie unika się wysokiego połysku. W naszym nowoczesnym zakładzie obróbki kamienia zapewniamy wiele rożnych wykończeń trawertynów zarówno powierzchni, jak i krawędzi kamieni, włącznie z żywicowaniem.

ONYKSY

Onyksy to naturalne skały, na których natura pozostawiła niesamowite kolory oraz wzory. Każda płyta onyksu jest zupełnie inna, pomimo tej samej nazwy. Cechą charakterystyczną onyksów jest możliwość ich podświetlania, co najczęściej wykorzystuje się przy aranżacjach nowoczesnych, wręcz futurystycznych wnętrz domów oraz innych obiektów architektonicznych. Onyksy należą do najdroższej grupy kamieni.

 

SPIEKI KWARCOWE

Spieki kwarcowe Laminam  są bardzo nowoczesnymi materiałami, coraz częściej wykorzystywanymi na zabudowach kominkowych, blatach oraz elewacjach domów (tylko spieki). Biorąc pod uwagę, iż spieki oraz Stoneglass tworzy człowiek, a nie natura, ich wzory oraz kolory są powtarzalne. Cechą charakterystyczną spieków kwarcowych Laminam jest ich niezwykła wytrzymałość na zarysowania oraz bardzo szeroki wybór kolorów oraz faktur. Z kolej Stoneglass jest alternatywą dla szkła.

PIASKOWCE

Piaskowce są materiałem naturalnym, który staje się coraz mniej popularny z uwagi na ich właściwości – wchłanianie wody. Z drugiej jednak strony, piaskowce z ich chropowatą strukturą nadają ciepłego, domowego klimatu. W odróżnieniu od pozostałych materiałów piaskowce wymagają impregnacji i systematycznej pielęgnacji.

 

DEKTON

DEKTON to niezwykle nowoczesne połączenie surowców – szkła i porcelany oraz najwyższej jakości kwarcu. Dzięki nowoczesnej technologii powstają płyty o bardzo wytrzymałej konstrukcji.
Cechą charakterystyczną Dektonu jest zerowa porowatość i brak mikro defektów, będących przyczyną powstawania napięć i skaz. Z miesiąca na miesiąc powstaje coraz więcej kolorów i faktur tego nowoczesnego materiału.

 

INNE

Oprócz powyżej przedstawionych grup kamieni oraz innych nowoczesnych materiałów, stosujemy także innego typu okładziny. Serdecznie zapraszamy do przeglądu.

Doradcy techniczni w zakresie kamienia