Kominki ekologiczne spełniające wymagania ekoprojektu

Kominki ekologiczne spełniające wymagania ekoprojektu

W związku z działaniami mającymi na celu poprawę jakości powietrza, władze samorządowe województw: śląskiego, opolskiego, małopolskiego już wprowadziły zmiany w zakresie urządzeń grzewczych i paliw. Inne zamierzają to zrobić w najbliższym czasie.

Według nowych przepisów korzystanie z kominków nie jest zabronione. W myśl zapisów ujętych w uchwałach antysmogowych do użytku dopuszczone będą te urządzenia, które spełniają minimalne poziomy sezonowej efektywności energetycznej i normy emisji zanieczyszczeń dla sezonowego ogrzewania pomieszczeń.

Według dyrektywy unijnej, zwanej potocznie ekoprojektem (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE), urządzenia energetyczne we wszystkich krajach UE powinny spełniać szczegółowe normy – chodzi m. in. o granice emisji pyłów, tlenku węgla, czy tlenku azotu.

Choć przepisy unijne w życie wejdą w 2022 r., już teraz wielu producentów kominków posiada w swojej ofercie modele spełniające najsurowsze wymagania. Trwające od dłuższego czasu konsultacje i dyskusje społeczne dotyczące walki ze smogiem nie oznaczają, że musimy rezygnować z posiadania kominka w domu. Wystarczy, że wybierzemy produkt ekologiczny.

W naszej ofercie posiadamy wkłady kominkowe oraz piecyki wolnostojące, które spełniają wymagania Ekoprojektu. W trosce o dobro naszych klientów polecamy produkty najwyższej jakości, zgodne z wymogami, które najpewniej obowiązywać będą na terenie całej Polski w niedalekiej przyszłości.

Click to access the login or register cheese