KOMINKI GAZOWE - NOWOCZESNOŚĆ, CZYSTOŚĆ I WYGODA

ZALETY I CECHY KOMINKÓW GAZOWYCH

IMITACJA OGNIA
Ogień w kominku gazowym przypomina mocno ogień w kominku na drewno. Ponadto można dobrać sobie różne wykończenia wnętrza kominka gazowego.
WYGODA OBSŁUGI
Zaskakująca jest prostota rozpalania w kominku gazowym – wystarczy kliknąć na jeden z przycisków na pilocie i pojawia się ogień.
CZYSTA SZYBA
Szyba w kominku gazowym jest zawsze czysta, niezależnie od intensywności eksploatacji kominka
ŁATWY DOSTĘP DO OPAŁU
Kominek gazowy jest podłączony na stałe do instalacji gazowej. Nie trzeba zatem w ogóle martwić się o załatwienie i składowanie drewna.
SZEROKI WYBÓR
Rynek kominków gazowych jest już bardzo rozwinięty, dlatego asortyment wkładów kominkowych na gaz jest bardzo szeroki. Można zatem wybudować kominek idealnie dopasowany do każdego wnętrza i do każdej zabudowy kominkowej.
MAŁE WYMAGANIA KOMINOWE
Kominki gazowe nie wymagają wysokich i dużych kominów. W wielu przypadkach wystarczy wyprowadzenie komina koncentrycznego za ścianę budynku.
NIE ZABIERAJĄ POWIETRZA
Kominki gazowe są urządzeniami z zamkniętą komorą spalania, czyli pobierają powietrze w całości z zewnątrz
SZYBA TO NIE PROBLEM
W odróżnieniu od kominków na drewno, w kominkach gazowych trudno doprowadzić do pęknięcia szyby.
ŁATWOŚĆ ZABUDOWY
Wkłady kominkowe gazowe bardzo łatwo zabudować. Nie trzeba bowiem stosować wszystkich ostrych zasad tak, jak w przypadku kominków na drewno
OSZCZĘDZANIE MIEJSCA
Kominki gazowe wraz z zabudowami zajmują bardzo mało miejsca, co w wielu przypadkach jest wręcz zbawienne z punktu widzenia aranżacji wnętrz
POPULARNE W HOTELACH
W związku z tym, iż nie wolno budować kominków na drewno w budynkach użyteczności publicznej np. hotelach, kominki gazowe, obok biokominków, są znakomitym elementem aranżacji wnętrz tego typu obiektów.
DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ
W związku z czystością spalania gazu oraz znacznie niższymi temperaturami spalania niż w przypadku kominków na drewno, kominki gazowe są bardzo trwałe.

Doradcy techniczni w zakresie kominków

Click to access the login or register cheese