KOMINKI POWIETRZNE

Kominki powietrzne zwane także kominkami konwekcyjnymi ogrzewają powietrze, które może być dodatkowo transportowane do innych pomieszczeń w ramach systemu dystrybucji gorącego powietrza. W celu ogrzania wielu pomieszczeń, nawet znacznie oddalonych od kominka, należy zastosować wentylator kominkowy (turbinę), który wymusi przepływ gorącego powietrza w systemie izolowanych rur termofonicznych.
Ogólny schemat systemy dystrybucji gorącego powietrza DGP
Można także rozprowadzić gorące powietrze z kominka do sąsiednich pomieszczeń, które znajdują się obok lub nad kominkiem, bez żadnego wentylatora. Jest to system DGP grawitacyjny.

Bardzo popularne są kominki, które większość wytworzonej energii cieplnej pozostawiają w salonie, w którym stoją. Dzięki temu, można zastosować wkłady kominkowe z dużym przeszkleniem, nie tylko płaskim, ale także w rożnych kształtach.

Kominek z dużym przeszkleniem płaskim stosuje się najczęściej, gdy ma on powstać w dużym salonie na płaskiej, szerokiej ścianie
W narożnikach salonu, idealnym rozwiązaniem są kominki z szybami w kształcie litery „L”
Gdy Waszym zamiłowaniem jest obserwacja ognia, a układ architektoniczny wnętrza na to pozwala, znakomitym rozwiązaniem są kominki z szybami w kształcie litery „U” lub „C”.
Nie w każdym wnętrzu dobrze prezentują się kominki prostokątne, z szybami pod kątem prostym. Świetnie zaaranżowane mogą być kominki półokrągłe, w których szyby stanowią 180 stopni.
Kominki z pionową wizją ognia powstają wszędzie tam, gdzie nie jest zbyt dużo miejsca. Zastosowane wkłady kominkowe są wąskie, ale dość wysokie, co powoduje, iż można podziwiać ogień aż po same czubki jego języków.
Tworzenie kominków nietypowych to nasza specjalizacja. Nasze doświadczenie jest często podstawą do ciekawych rozwiązań w zakresie zabudów kominkowych, którym muszą także sprostać producenci wkładów kominkowych. Są bowiem przypadki, iż wkłady kominkowe produkowane są według naszych indywidualnych projektów.
Nasza „rzeźbiarska” linia produkcji daje ogromne możliwości tworzenia indywidualnych portali kominkowych, które są wspaniałym dopełnieniem stylowych wnętrz.

Doradcy techniczni w zakresie kominków

Click to access the login or register cheese