KOMINKI WODNE

Kominki wodne (kominki z płaszczem wodnym) dają możliwość ogrzania wody w instalacji c.o., czyli w efekcie, bez pomocy kotła gazowego, ogrzewa się podłoga lub grzejniki w pomieszczeniach mieszkalnych. Ponadto kominki wodne umożliwiają ogrzanie wody w zasobniku ciepłej wody użytkowej. Oprócz tego, kominek ogrzewa konwekcyjnie oraz poprzez emitowane ciepła przez szybę, salon kominkowy. Trzeba jednak pamiętać, iż wkład kominkowy jest otoczony wodą, co w efekcie znacznie obniża temperaturę spalania w kominku. W konsekwencji w niższej klasy wkładach kominkowych dochodzi do uciążliwego brudzenia się szyby oraz osadzania się nagaru na elementach pieca. Kominek z płaszczem wodnym nie wyklucza także zastosowania akumulacji ciepła. Można bowiem wykorzystywać piecokominki do zakumulowania energii cieplnej w masie akumulacyjnej, a ponadto podłączać je do instalacji C.O. i zasobnika C.W.U.
Ogólny schemat systemu centralnego ogrzewania i grzania ciepłej wody użytkowej z wykorzystaniem kotła gazowego oraz kominka z płaszczem wodnym.
Schemat podłączenia wkładu kominkowego z płaszczem wodnym w układzie zamkniętym, który jest wymagany w przypadku zastosowania najnowocześniejszych kominków.
Schemat podłączenia wkładu kominkowego z płaszczem wodnym w układzie otwartym, z wykorzystaniem wymiennika płytowego.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę wkładów kominkowych z płaszczem wodnym, z różnymi kształtami fasad, w różnych cenach. Możecie być jednak pewni, iż zawsze dobierzemy kominek idealnie pasujący do Państwa wymagań i budżetu.

Bardzo popularne wkłady narożne występują także w wersji z płaszczem wodnym.

Nawet kominki panoramiczne, z szybami otwieranymi do góry, mogą być także z płaszczem wodnym.

Wkład kominkowy z szybą półokrągłą zaopatrzony w płaszcz wodny.

Wkłady kominkowe szybami pryzmatycznymi są aktualnie dość rzadkie, ale mogą występować z płaszczem wodnym

Kominki wodne mogą być także budowane pomiędzy dwoma pokojami, więc warto zwrócić uwagę na wkłady kominkowe wodne tunelowe (visavis) z dwoma szybami na przestrzał.

Nowa, nowoczesna stylistyka wkładów kominowych z płaszczem wodnym pasuje do nowoczesnych zabudów kominkowych, które dominują aktualnie na rynku.

Doradcy techniczni w zakresie kominków

Click to access the login or register cheese