Znamy od podszewki wszystkie metody budowy kominków. Nigdy nie idziemy na łatwiznę i zawsze staramy się dobrać taki rodzaj kominka, by był on najbardziej odpowiedni dla Twojego stylu życia.

KOMINKI

KOMINKI POWIETRZNE

Kominki, które ogrzewają pomieszczenia na zasadzie konwekcji – dołem wpada chłodne powietrze, a górą wylatuje ciepłe powietrze, które można rozprowadzić do innych pomieszczeń, nawet położonych daleko od kominka.

Zobacz więcej

KOMINKI WODNE

Kominki, które ogrzewają nawet cały dom, dzięki włączeniu ich do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Sercem kominka wodnego jest wkład kominkowy z płaszczem wodnym, który oprócz grzania wody, ogrzewa konwekcyjnie salon.

Zobacz więcej

KOMINKI AKUMULACYJNE

Kominki, które podczas palenia, odzyskują energię z dymu i akumulują ją w masie akumulacyjnej, która pozostaje ciepła nawet 12 godzin po wygaśnięciu ognia w palenisku. Jest to najbardziej efektywny rodzaj kominka, wystarczy dwa razy na dobę podłożyć drewno, by cieszyć się ciepłem całą dobę.

Zobacz więcej

KOMINKI GAZOWE

Kominki, w których spalany jest gaz. Grzeją niewiele, ale są bardzo wygodne – wystarczy kliknąć przycisk na pilocie, by podziwiać języki ognia na całej szerokości wkładu kominkowego. Najcześciej stosuje się wkłady kominkowe z bardzo szerokimi szybami, do nowoczesnych wnętrz.

Zobacz więcej

KOMINKI NA PELLETS

Kominki, które spalają pellety i wyglądają jak piecyki wolnostojące. Wystarczy wsypać trochę pelletów do zasobnika kominka, by cieszyć się ciepłem i ogniem w domu. Na ogół widok ognia nie jest duży, ale z drugiej strony jest to niezwykle wygodny rodzaj kominka. Polecamy tego typu kominki dla osób, które nie chcą mieć nic wspólnego z drewnem.

BIOKOMINKI

Kominki, które nie potrzebują komina, ponieważ spalają ekologiczne biopaliwo. Można je zatem postawić nawet w małym mieszkanku w bloku. Biokominki wyglądają jak piecyki wolnostojące lub wkłady kominkowe, a paliwo wlewa się do specjalnego zasobnika lub bezpośrednio w miejsca, gdzie pali się ogień. Szczególnie polecane dla osób wygodnych, mających mało czasu.

Zobacz więcej

KUCHNIE NA DREWNO

Kominki, które instaluje się w kuchniach. Jest to specjalny rodzaj kominków dla osób, które pragną gotować na palącym się drewnie. Kuchnie na drewno nie tylko pozwalają poeksperymentować kulinarnie, ale także grzeją, albo gorącym powietrzem, albo także mogą być nawet włączone do instalacji centralnego ogrzewania.

Jeżeli jesteś także zainteresowany kominami
Przejdź tutaj

Doradcy techniczni w zakresie kominków