Najlepsze mechanizmy podnoszenia szyby do góry

Najlepsze mechanizmy podnoszenia szyby do góry

Bazując na naszych doświadczeniach oraz rozeznaniu we wszystkich markach i modelach wkładów kominkowych z drzwiami podnoszonymi do góry, które aktualnie są oferowane na polskim rynku uważamy, iż szczególną uwagę należy zwrócić na mechanizm podnoszenia szyby do góry.

Okazuje się, iż w ostatnim czasie, występuje sporo usterek związanych z tego typu wkładami kominkowymi – mechanizmy zacinają się, zaczynają pracować coraz ciężej i głośniej, zdarzały się nawet pęknięcia linek w mechaniźmie, pękają szyby. W większości przypadków, producenci wymagają systematycznego konserwowania mechanizmów podnoszenia, a najczęściej użytkownicy o to nie dbają i nie ma co się temu dziwić.

Aktualnie najnowocześniejszy mechanizm podnoszenia szyby do góry oferuje niemiecka LEDA, która jest jednym z liderów na europejskim rynku kominkowym. Wkłady kominkowe LEDY serii SERA posiadają znakomity mechanizm oparty nie na linkach, tylko wysokojakościowych sprężynach osadzonych w prowadnicach. W konsekwencji drzwi podnoszą się zaskakująco lekko i bezszelestnie. Warto zaznaczyć, iż mechanizm podnoszenia szyby LEDY nie wymaga żadnej konserwacji i jest totalnie bezobsługowy. Potwierdzeniem najwyższej jakości wkładów kominkowych LEDA jest gwarancja aż na 10 lat. Polecamy zatem wkłady kominkowe LEDA, szczególnie serii SERA.