Najlepsze mechanizmy podnoszenia szyby do góry

Najlepsze mechanizmy podnoszenia szyby do góry

Bazując na naszych doświadczeniach oraz rozeznaniu we wszystkich markach i modelach wkładów kominkowych z drzwiami podnoszonymi do góry, które aktualnie są oferowane na polskim rynku uważamy, iż szczególną uwagę należy zwrócić na mechanizm podnoszenia szyby do góry.

Okazuje się, iż w ostatnim czasie, występuje sporo usterek związanych z tego typu wkładami kominkowymi – mechanizmy zacinają się, zaczynają pracować coraz ciężej i głośniej, zdarzały się nawet pęknięcia linek w mechaniźmie, pękają szyby. W większości przypadków, producenci wymagają systematycznego konserwowania mechanizmów podnoszenia, a najczęściej użytkownicy o to nie dbają i nie ma co się temu dziwić.

Aktualnie najnowocześniejszy mechanizm podnoszenia szyby do góry oferuje niemiecka LEDA, która jest jednym z liderów na europejskim rynku kominkowym. Wkłady kominkowe LEDY serii SERA posiadają znakomity mechanizm oparty nie na linkach, tylko wysokojakościowych sprężynach osadzonych w prowadnicach. W konsekwencji drzwi podnoszą się zaskakująco lekko i bezszelestnie. Warto zaznaczyć, iż mechanizm podnoszenia szyby LEDY nie wymaga żadnej konserwacji i jest totalnie bezobsługowy. Potwierdzeniem najwyższej jakości wkładów kominkowych LEDA jest gwarancja aż na 10 lat. Polecamy zatem wkłady kominkowe LEDA, szczególnie serii SERA.

Click to access the login or register cheese