SYSTEMY KOMINOWE CERAMICZNE

Gdy nie masz jeszcze domu, to najtrwalsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązania

NIKO UNI

Gdy potrzebujesz komin do kominka lub pieca na paliwo stałe

System kominowy NIKO UNI jest odpowiedni do wszystkich typów urządzeń grzewczych. Do komina NIKO UNI możesz podłączyć kocioł gazowy, na drewno, węgiel, a także kominek. Komin jest odporny na pożar sadzy i posiada 30-letnią gwarancją. Komin ma budowę trójwarstwową – wewnątrz jest specjalistyczna ceramika, następnie izolacja, a na zewnątrz pustak keramzytowy. System kominowy NIKO UNI może występować także z jednym lub większą ilością kanałów wentylacyjnych.
Więcej informacji technicznych znajdziesz tutaj:

NIKO KONDI

Gdy poszukujesz komina do kotła kondensacyjnego lub turbo, z zamkniętą komorą spalania

System kominowy NIKO KONDI jest dopasowany do kotłów kondensacyjnych, które są najbardziej popularne w domkach jednorodzinnych. Kotły kondensacyjne mają bardzo niską temperaturę spalin i w konsekwencji pracują na mokro. Dlatego też, stworzyliśmy system kominowy NIKO KONDI ze specjalną wytrzymałością na wilgoć. Wewnętrzny rdzeń systemu NIKO KONDI stanowi ceramika, przez którą w żaden sposób nie przesiąknie wilgoć z wnętrza komina. Na zewnątrz są pustaki keramzytowe, a pomiędzy ceramiką a pustakami – przestrzeń powietrzna. Dzięki specjalnej konstrukcji naszego systemu, kocioł kondensacyjny pobiera powietrze z komina i jednocześnie wpuszcza do komina swoje spaliny. System kominowy NIKO KONDI może występować z jednym lub wieloma kanałami wentylacyjnymi. Komin posiada 30-letnią gwarancję.

Więcej informacji technicznych znajdziesz tutaj:

NIKO LUFT

Gdy mieszkasz w domu wielorodzinnym i potrzebujesz komin do kotła gazowego z zamkniętą komorą spalania.

System kominowy NIKO LUFT jest idealnym rozwiązaniem do domów wielorodzinnych, w których każde mieszkanie ma swój kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania. Pomimo, iż komin posiada jeden pion, to jego budowa umożliwia podłączenie nawet 10 kotłów gazowych. Kotły kondensacyjne mają bardzo niską temperaturę spalin i w konsekwencji pracują na mokro. Dlatego też, stworzyliśmy system kominowy NIKO LUFT ze specjalną wytrzymałością na wilgoć. Wewnętrzny rdzeń systemu NIKO LUFT stanowi ceramika, przez którą w żaden sposób nie przesiąknie wilgoć z wnętrza komina. Na zewnątrz są pustaki keramzytowe, a pomiędzy ceramiką a pustakami – przestrzeń powietrzna. Dzięki specjalnej konstrukcji naszego systemu, kocioł kondensacyjny pobiera powietrze z komina i jednocześnie wpuszcza do komina swoje spaliny. System kominowy NIKO LUFT może występować z jednym lub wieloma kanałami wentylacyjnymi. Cechą charakterystyczną systemu NIKO LUFT jest bardzo pojemny syfon, który zapewnia pomieszczenie skroplin nawet z 10 kotłów. Komin posiada 30-letnią gwarancję.
Więcej informacji technicznych znajdziesz tutaj:

NIKO DUO-MIX

Gdy szukasz komina, który jednocześnie odprowadza dym i spaliny z kotła grzewczego i kominka
System kominowy NIKO DUO-MIX jest idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie dwa urządzenia grzewcze są niedaleko od siebie. Na przykład kominek sąsiaduje z kotłownią, w której zainstalowany jest kocioł gazowy lub na paliwo stałe. System kominowy NIKO DUO-MIX ma dwa piony, które dowolnie można zagospodarować, w zależności od potrzeb. W konsekwencji jeden pion może odprowadzać dym z kominka, a drugi – spaliny z kotła gazowego i jednocześnie doprowadzać powietrze do tego samego kotła. Komin DUO-MIX można budować wraz z kanałami wentylacyjnymi NIKO WENT. Komin posiada 30 lat gwarancji.
Więcej informacji technicznych znajdziesz tutaj:

NIKO WENT

Gdy masz w planie zakupić kanały wentylacyjne.

Domy z wentylacją grawitacyjną wymagają stosowania kratek wentylacyjnych w pomieszczeniach z urządzeniami grzewczymi, a także w łazienkach, garażach itp. By przez kratkę wentylacyjną przechodziło zużyte powietrze musi ona być podłączona do odpowiedniego kanału wentylacyjnego. I tutaj mamy dla Ciebie nasze keramzytowe kanały wentylacyjne NIKO WENT, które oferujemy w kilku wariantach – od jednokanałowych do czterokanałowych. Co najważniejsze wymiary naszych kanałów wentylacyjnych są idealnie dopasowane do wszystkich innych naszych systemów kominowych, co zapewnia pełną gamę konfiguracji. Gwarancja wynosi 30 lat.
Więcej informacji technicznych znajdziesz tutaj:

Doradcy techniczni w zakresie kominów